Posledné novinky

Veľmi pekný 2-izb byt v Hnúšti.

Veľmi pekný 2-izb byt v Hnúšti.

Cena : 13 800 € ( v cene je právny servis ) (415 739,- SKK)

Byt je veľmi pekný, útulný, čiastočne zrekonštruovaný, v centre mesta Hnúšťa s komplet občianskou vybavenosťou. Popis: veľká vstupná chodba, komora, kúpeľňa+wc, kuchyňa, obývačka, spálňa. Ku bytu patrí murovaná pivnica, susedia slušní, bytovka zrekonštruovaná. Veľmi dobrá poloha. Kontakt na makléra: 0902 610909

Veľmi pekný 4-izb.byt v Hnúšti.

Veľmi pekný 4-izb.byt v Hnúšti.

Cena : 24 900 € ( vrátane právneho servisu ) (750 137,- SKK)

Byt sa nachádza v Hnúšti na sídlisku Nábrežie Rimavy, v slušnej bytovke, cca 300 m od centra mesta s komplet občianskou vybavenosťou. V dosahu je ZŠ, materská škola, potraviny. Byt je priestranný, pekne dispozične riešený, po čiastočnej rekonštrukcii, nové všetky plastové okná+balkónové dvere, prerobené bytové jadro, nový sprchový kút+sanita, v chodbe + kuchyni nová dlažba, pôvodné ale ošetrené kvalitné dubové parkety vo všetkých izbách. Popis: vstupná dlhá chodba, kuchyňa, špajza, kúpeľňa+wc, obývačka a spálňa, 2 detské izby. Byt má 4 lodžie a 1 balkón, v byte je káblová tv, ku bytu patrí murovaná pivnica. Bytovka je celá zateplená a zrekonštruovaná, má vlastnú kotolňu. Byt je súčasťou Spoločenstva vlastníkov bytov. Nízky nájom len cca.150 € / mesačne. Byt sa vypratáva, bude voľný ihneď k nasťahovaniu. Veľmi dobrá investícia a dobrá lokalita. Kontakt na makléra: 0902610909

Garáž na predaj.

Garáž na predaj.

Cena : 4 190 € (126 228,- SKK)

Garáž sa nachádza v miestnej časti Kolónia za bytovkou pod vodárňou, na rozdiel od ostatných garáží v radovej zástavbe ma vysporiadaný pozemok na Liste vlastníctva. Možnosť dohody aj na splátky.
Kontakt na makléra: 0902 610909

Hradíme kompletný právny servis (návrh budúcej kúpnej zmluvy, návrh kúpnej zmluvy) a všetky zmluvy sú garantované právnikom, hradíme poplatky na Matrike alebo u Notára (overenie zmlúv), hradíme tiež poplatky na katastri (kolky), zabezpečíme vám znalecký posudok, pomôžeme vám vybaviť hypotekárny úver u našich finančných partnerov. Cena nami inzerovanej nehnuteľnosti je vždy konečná vrátane provízie.

Ako je to s platením odvodov do zdravotnej poisťovne, ak predávate nehnuteľnosť?

PREDAJ NEHNUTEĽNOSTI A PLATENIE ODVODOV DO ZDRAVOTNEJ POISŤOVNE

Povinnosť platiť poistné sa nevzťahuje na príjmy z predaja nehnuteľnosti, ktoré sú od platenia dane oslobodené (pozri celý článok »). Príjem z prevodu nehnuteľnosti je oslobodený od dane vtedy, ak uplynulo 5 rokov od nadobudnutia nehnuteľnosti. Oslobodenie sa rovnako vzťahuje aj na príjmy z predaja nehnuteľnosti nadobudnutej dedením v priamom rade alebo niektorým z manželov, ak uplynie aspoň 5 rokov odo dňa nadobudnutia tejto nehnuteľnosti preukázateľne do vlastníctva alebo spoluvlastníctva poručiteľa. Z čoho sa poistné platí ? Aby sme vedeli, aké poistné budeme musieť zaplatiť, je potrebné vedieť, že vymeriavací základ pre odvod poistného je vo výške základu dane z príjmu fyzickej osoby dosiahnutý v rozhodujúcom období. Vymeriavací základ (čiže to, z čoho sa platí poistné) pri predaji nehnuteľnosti predstavuje zdaniteľný príjem znížený o výdavky preukázateľne vynaložené na jeho dosiahnutie. Príjmom je cena, za ktorú ste nehnuteľnosť predali (predajná cena), od nej je možné odpočítať výdavky, ktoré ste preukázateľne vynaložili na obstaranie nehnuteľnosti (t.j. cena, za ktorú ste nehnuteľnosť kúpili). Výdavkom sú tiež finančné prostriedky preukázateľne vynaložené na technické zhodnotenie, opravu a údržbu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti vrátane ďalších výdavkov súvisiacich s predajom (napr. sprostredkovateľská odmena RK alebo odmena advokáta za právnu asistenciu pri prevode a pod.). Aká je sadzba poistného ? Z vymeriavacieho základu sa platí poistné vo výške 14 % (ak je platiteľom poistného osoba so zdravotným postihnutím, sadzba poistného je 7% z vymeriavacieho základu). Príklad: V roku 2012 ste predali nehnuteľnosť za 130.000 eur. Obstarávacia cena (t.j. cena, za ktorú ste nehnuteľnosť kúpili) bola 110.000 eur. Stav nehnuteľnosti si vyžiadal menšie stavebné úpravy v hodnote 5 000 eur a mali ste aj ďalšie výdavky súvisiace s predajom nehnuteľnosti vo výške 200 eur. Výpočet: 130.000 – 110.000 – 5.000 – 200 = 14.800 eur Suma 14.800 eur predstavuje základ dane, z ktorého sa odvádza 19 % daň z príjmov FO, a zároveň z tejto istej sumy, t.j. zo sumy 14.800 eur sa platí poistné na zdravotné poistenie vo výške 14 %, čo predstavuje v tomto prípade sumu 2.072 eur. Postup pri platení zdravotných odvodov pri predaji nehnuteľnosti

Ak ste dosiahli príjem z predaja nehnuteľnosti, vzniká Vám povinnosť podať daňové priznanie. Daňové priznanie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, čiže daňové priznanie za rok 2012 sa podáva od 1. 1. 2013 do 2. 4. 2013 (nakoľko 31. 3. 2013 pripadne na nedeľu a 1.4. je pracovné voľno – Veľkonočný pondelok).

Údaje, ktoré ste uviedli v daňovom priznaní, zašle daňový úrad príslušnej pobočke zdravotnej poisťovne a tá následne vykoná sama ročné zúčtovanie poistného. V daňovom priznaní je “kolónka” – príjem z predaja nehnuteľnosti, takže zdravotná poisťovňa sa dozvie, aký ste mali z predaja nehnuteľnosti príjem. Ročné zúčtovanie poistného a výkaz nedoplatkov Ročné zúčtovanie poistného za rok 2012 vykoná zdravotná poisťovňa do 30. septembra 2013. Ak zdravotná poisťovňa zistí, že máte nedoplatok na poistnom, vydá výkaz nedoplatkov, kde okrem iného uvedie aj sumu dlžného poistného, ktorú máte zaplatiť. Proti výkazu nedoplatkov možno podať námietky do 15 dní odo dňa doručenia platiteľovi poistného. Výkaz nedoplatkov je právoplatný a vykonateľný márnym uplynutím lehoty na podanie námietok. Platiteľ poistného je povinný príslušnej zdravotnej poisťovni odviesť nedoplatok najneskôr do 45 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti výkazu.

Ak sčítame sumu odvodov do zdravotnej poisťovne a dani z príjmov vychádza nám, že Váš zisk z predaja bude skrátený až o 33 percent !