Posledné novinky

Veľmi pekný 2-izb byt v Hnúšti.

Veľmi pekný 2-izb byt v Hnúšti.

Cena : 13 800 € ( v cene je právny servis ) (415 739,- SKK)

Byt je veľmi pekný, útulný, čiastočne zrekonštruovaný, v centre mesta Hnúšťa s komplet občianskou vybavenosťou. Popis: veľká vstupná chodba, komora, kúpeľňa+wc, kuchyňa, obývačka, spálňa. Ku bytu patrí murovaná pivnica, susedia slušní, bytovka zrekonštruovaná. Veľmi dobrá poloha. Kontakt na makléra: 0902 610909

Veľmi pekný 4-izb.byt v Hnúšti.

Veľmi pekný 4-izb.byt v Hnúšti.

Cena : 24 900 € ( vrátane právneho servisu ) (750 137,- SKK)

Byt sa nachádza v Hnúšti na sídlisku Nábrežie Rimavy, v slušnej bytovke, cca 300 m od centra mesta s komplet občianskou vybavenosťou. V dosahu je ZŠ, materská škola, potraviny. Byt je priestranný, pekne dispozične riešený, po čiastočnej rekonštrukcii, nové všetky plastové okná+balkónové dvere, prerobené bytové jadro, nový sprchový kút+sanita, v chodbe + kuchyni nová dlažba, pôvodné ale ošetrené kvalitné dubové parkety vo všetkých izbách. Popis: vstupná dlhá chodba, kuchyňa, špajza, kúpeľňa+wc, obývačka a spálňa, 2 detské izby. Byt má 4 lodžie a 1 balkón, v byte je káblová tv, ku bytu patrí murovaná pivnica. Bytovka je celá zateplená a zrekonštruovaná, má vlastnú kotolňu. Byt je súčasťou Spoločenstva vlastníkov bytov. Nízky nájom len cca.150 € / mesačne. Byt sa vypratáva, bude voľný ihneď k nasťahovaniu. Veľmi dobrá investícia a dobrá lokalita. Kontakt na makléra: 0902610909

Garáž na predaj.

Garáž na predaj.

Cena : 4 190 € (126 228,- SKK)

Garáž sa nachádza v miestnej časti Kolónia za bytovkou pod vodárňou, na rozdiel od ostatných garáží v radovej zástavbe ma vysporiadaný pozemok na Liste vlastníctva. Možnosť dohody aj na splátky.
Kontakt na makléra: 0902 610909

Hradíme kompletný právny servis (návrh budúcej kúpnej zmluvy, návrh kúpnej zmluvy) a všetky zmluvy sú garantované právnikom, hradíme poplatky na Matrike alebo u Notára (overenie zmlúv), hradíme tiež poplatky na katastri (kolky), zabezpečíme vám znalecký posudok, pomôžeme vám vybaviť hypotekárny úver u našich finančných partnerov. Cena nami inzerovanej nehnuteľnosti je vždy konečná vrátane provízie.

Platenie daní pri predaji nehnuteľností

PLATENIE DANE PRI PREDAJI NEHNUTEĽNOSTI (BYTU, DOMU, POZEMKU) Pri prevodoch nehnuteľností je treba mať (pri fyzických osobách nepodnikateľoch) na pamäti dva druhy daňových povinností. Prvú povinnosť vo vzťahu k štátu v podobe úhrady dane z príjmu z predaja nehnuteľnosti (pokiaľ nie je prevod od dane oslobodený), druhá povinnosť je vo vzťahu k obci (mestu) ako správcovi dane v podobe dane z nehnuteľností.

Ako je to s platením odvodov do zdravotnej poisťovne, ak predávate nehnuteľnosť?

Zákon o zdravotnom poistení ukladá povinnosť platiť poistné aj z tzv. ostatných príjmov, medzi ktoré patrí aj príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľností.

Určenie ceny nehnuteľnosti

AKO vám v dnešnej dobe pomôcť a určiť CENU NEHNUTEĽNOSTÍ...? Správne určenie ceny nehnuteľnosti nie je jednoduchá záležitosť, má pritom výrazný vplyv na úspech pri predaji. Neexistuje žiadna tá super-správna metóda, ktorá by presne stanovila predajnú cenu. Štatistiky potvrdzujú, že ceny, za ktoré sa nehnuteľnosti napokon predajú, sú približne o 15 až 30 % v našom regióne nižšie ako ceny, za ktoré si občania súkromne osobne inzerujú.

Doplnkové realitné služby pre klientov/Sadzobník poplatkov RK

Naša Realitná kancelária ALWADO-REALITY okrem sprostredkovania kúpy/predaja nehnuteľností, poskytuje pre skvalitnenie servisu naším klientom aj *doplnkové realitné služby*.