Posledné novinky

Rodinný dom v obci Rimavská Píla.

Rodinný dom v obci Rimavská Píla.

Cena : 54 900 € ( vrátane právneho servisu ) (1 653 917,- SKK)

Rodinný dom sa nachádza v malebnej obci Rimavská Píla, v tichej lokalite. Jedná sa o celý hospodársky komplex, vhodný pre niekoho kto chce gazdovať alebo objekt využívať na rekreáciu. Pri rodinnom dome sa nachádza chalupa, veľké humno, velikánska hospodárska budova s pivnicou, dreváreň, chlievce a garáž + záhrada. Popis: v dome na prízemí je kuchyňa, izba, kúpeľňa, kotoľňa + wc. Na 1.podlaží sú 3 izby, balkón, vstup do podkrovia. Dom je napojený na kanalizáciu a vodovod, kúrenie je buď plynové alebo veľké krbové kachle s tepelnými rozvodmi po celom dome. V chalupe je veľká izba, kuchyňa, veľká komora so vstupom do podkrovia. Aj v chalupe je zavedená elektrina + voda. Na pozemku sa nachádza výdatná studňa. Dohoda možná Kontakt na makléra: 0902 610909

Hradíme kompletný právny servis (návrh budúcej kúpnej zmluvy, návrh kúpnej zmluvy) a všetky zmluvy sú garantované právnikom, hradíme poplatky na Matrike alebo u Notára (overenie zmlúv), hradíme tiež poplatky na katastri (kolky), zabezpečíme vám znalecký posudok, pomôžeme vám vybaviť hypotekárny úver u našich finančných partnerov. Cena nami inzerovanej nehnuteľnosti je vždy konečná vrátane provízie.

Vidiecky dom v Lehote nad Rimavicou.

Vidiecky dom v Lehote nad Rimavicou.

Cena : 8 500,- € ( v cene je právny servis ) (256 071,- SKK)

Chalupa sa nachádza v malebnej obci Lehota nad Rimavicou, v časti Rimavica. Jedná sa o mohutný, zdravý suchý dom, ktorý je podpivničený s veľkou kvalitnou pivnicou. Dom má peknú verandu. Ku domu patria parcely o výmerách 239 m2, 118 m2, 76 m2, 118 m2. Je na spoločnom dvore so slušnými susedmi. V dome sú 2 veľké izby, kuchyňa, velikánska komora. Dom si vyžaduje investície ne opravu, ale nový majiteľ si ho môže prerobiť podľa svojich predstáv. Krov a krytina sú zdravé. Možnosť urobenia si aj podkrovia na bývanie. Ku domu patrí veľká kolešňa, v ktorej je aj dreváreň a záhrady s dvoma veľkými studňami. Okolie poskytuje možnosť turistiky, relaxu a je vychýrenou hubárskou oblasťou. Dedina sa zveľaďuje a je slušná. Dobrá investícia, možnosť dohody aj na splátky. Kontakt na makléra 0902 610909

Zachovalý 2-izb. byt v Hnúšti.

Zachovalý 2-izb. byt v Hnúšti.

Cena : 13 900 € (v cene je právny servis ) (418 751,- SKK)

Byt sa nachádza v centre mesta s komplet občianskou vybavenosťou hneď v okolí. Je veľmi zachovalý a pekný. Popis: do bytu sa vchádza vstupnou chodbou kde je vstavaná skriňa, na pravo je samostatné wc a tiež samostatná kúpeľňa, vpravo sa vchádza do kuchyni so vstavanou komorou. Priamo z chodby sa vstupuje do obývačky a potom rovno do spálni. V celom byte sú nové plastové okná, v izbách sú kvalitné dubové parkety. K bytu patrí zrekonštruovaný balkón a murovaná pivnica. Celá bytovka prešla rozsiahlou rekonštrukciou, boli vymenené všetky rozvody, stupačky, bytovka je zateplená, strecha nová, v pivničných priestoroch je nová dlažba, tiež vstupnej chodbe a na schodisku. Susedia sú slušní. Výhodná lokalita. Kontakt na makléra: 0902 610909

Platenie daní pri predaji nehnuteľností

PLATENIE DANE PRI PREDAJI NEHNUTEĽNOSTI (BYTU, DOMU, POZEMKU) Pri prevodoch nehnuteľností je treba mať (pri fyzických osobách nepodnikateľoch) na pamäti dva druhy daňových povinností. Prvú povinnosť vo vzťahu k štátu v podobe úhrady dane z príjmu z predaja nehnuteľnosti (pokiaľ nie je prevod od dane oslobodený), druhá povinnosť je vo vzťahu k obci (mestu) ako správcovi dane v podobe dane z nehnuteľností.

Ako je to s platením odvodov do zdravotnej poisťovne, ak predávate nehnuteľnosť?

Zákon o zdravotnom poistení ukladá povinnosť platiť poistné aj z tzv. ostatných príjmov, medzi ktoré patrí aj príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľností.

Určenie ceny nehnuteľnosti

AKO vám v dnešnej dobe pomôcť a určiť CENU NEHNUTEĽNOSTÍ...? Správne určenie ceny nehnuteľnosti nie je jednoduchá záležitosť, má pritom výrazný vplyv na úspech pri predaji. Neexistuje žiadna tá super-správna metóda, ktorá by presne stanovila predajnú cenu. Štatistiky potvrdzujú, že ceny, za ktoré sa nehnuteľnosti napokon predajú, sú približne o 15 až 30 % v našom regióne nižšie ako ceny, za ktoré si občania súkromne osobne inzerujú.

Doplnkové realitné služby pre klientov/Sadzobník poplatkov RK

Naša Realitná kancelária ALWADO-REALITY okrem sprostredkovania kúpy/predaja nehnuteľností, poskytuje pre skvalitnenie servisu naším klientom aj *doplnkové realitné služby*.