Posledné novinky

Chatka na predaj.

Chatka na predaj.

Cena : 4 950 € ( vrátane právneho servisu ) (149 124,- SKK)

Chatka sa nachádza v záhradkárskej osade v tichej lokalite neďaleko mesta Hnúšťa. Je podpivničená, ku chatke patrí zánovný altánok s posedením. Pozemok je mierne svahovitý o výmere 538 m2 aj so zastavanou plochou, s okrasnými aj ovocnými stromami,. Veľkým benefitom je že na pozemku je vlastná výdatná studňa s kvalitnou pitnou vodou, závlahová voda je riešená z vodojemu. V chatke nie je elektrina. Okolie hôr poskytuje relax a možnosť turistiky, hubárčenia atď. . V prípade rýchleho jednania možnosť zľavy. Kontakt na makléra: 0902 610909

Predáme RD vhodný na penzión pri Hnúšti, v miestnej časti Maša.

Predáme RD vhodný na penzión pri Hnúšti, v miestnej časti Maša.

Cena : PONÚKNITE ( vrátane právneho servisu )

Rodinný dom sa nachádza v miestnej časti Maša, cca 2km od mesta Hnúšťa. Dom je po rozsiahlejšej hrubej rekonštrukcii – úplne nová krytina, úplne nový krov (predpríprava na podkrovie), 3komíny, nová prístavba z 1/4 domu zo zadnej časti. Prestavba objektu sa uskutočnila na základe vypracovaného projektu (na penzión), vydané stavebné povolenie. Pri pozemku je el. prípojka, vlastná studňa, žumpa o objeme cca 6m3. Dom je veľmi pekne dispozične riešený, priestranný a zároveň útulný, suchý, nevlhne. V podkroví boli naprojektované 2izby, hala, 2x wc+kúpeľňa, 2šatníky. Na prízemí 4izby, v strede kuchyňa, miestnosť na trezor, východ na terasu do zadnej časti, kde bola plánovaná kotoľňa a prevádzková miestnosť. Pod domom je prekrásna pivnica vhodná na vináreň a ešte menšia komora, veranda. Orientácia domu je J-S, pozemok je pekný, mierne svahovitý, slnečný, s možnosťou ďalšieho využitia. Možnosť výstavby parkoviska, garáže. Stavba je hneď pri hlavnom ťahu(výpadovke) Hnúšťa-Zvolen, v malebnom prostredí hôr, cca 15 km od rekreačných lyžiarských stredísk na Látkach, Kokava-Línia, Krokava a letného strediska Teplý Vrch. Veľmi vhodné na penzión, motorest, motel, sídlo firmy, rekreáciu alebo trvalé bývanie. V cene je aj vypracovaný projekt. Výhoda je v tom, že nový majiteľ si to môže prestavať, upraviť podľa vlastných predstáv. Dobrá investícia do budúcnosti! Možnosť dohody. Kontakt na makléra : 0902 610909

Garáž na predaj.

Garáž na predaj.

Cena : 4 190 € (126 228,- SKK)

Garáž sa nachádza v miestnej časti Kolónia za bytovkou pod vodárňou, na rozdiel od ostatných garáží v radovej zástavbe ma vysporiadaný pozemok na Liste vlastníctva.
Kontakt na makléra: 0902 610909

Platenie daní pri predaji nehnuteľností

PLATENIE DANE PRI PREDAJI NEHNUTEĽNOSTI (BYTU, DOMU, POZEMKU) Pri prevodoch nehnuteľností je treba mať (pri fyzických osobách nepodnikateľoch) na pamäti dva druhy daňových povinností. Prvú povinnosť vo vzťahu k štátu v podobe úhrady dane z príjmu z predaja nehnuteľnosti (pokiaľ nie je prevod od dane oslobodený), druhá povinnosť je vo vzťahu k obci (mestu) ako správcovi dane v podobe dane z nehnuteľností.

Ako je to s platením odvodov do zdravotnej poisťovne, ak predávate nehnuteľnosť?

Zákon o zdravotnom poistení ukladá povinnosť platiť poistné aj z tzv. ostatných príjmov, medzi ktoré patrí aj príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľností.

Určenie ceny nehnuteľnosti

AKO vám v dnešnej dobe pomôcť a určiť CENU NEHNUTEĽNOSTÍ...? Správne určenie ceny nehnuteľnosti nie je jednoduchá záležitosť, má pritom výrazný vplyv na úspech pri predaji. Neexistuje žiadna tá super-správna metóda, ktorá by presne stanovila predajnú cenu. Štatistiky potvrdzujú, že ceny, za ktoré sa nehnuteľnosti napokon predajú, sú približne o 15 až 30 % v našom regióne nižšie ako ceny, za ktoré si občania súkromne osobne inzerujú.

Doplnkové realitné služby pre klientov/Sadzobník poplatkov RK

Naša Realitná kancelária ALWADO-REALITY okrem sprostredkovania kúpy/predaja nehnuteľností, poskytuje pre skvalitnenie servisu naším klientom aj *doplnkové realitné služby*.