Posledné novinky

Chalupa-vidiecky dom v obci Husiná.

Chalupa-vidiecky dom v obci Husiná.

Cena : 13 000 € ( vrátane právneho servisu ) (391 638,- SKK)

Ponúkame na predaj vidiecky rodinný dom-chalupu v peknom prostredí obce Husiná s krásnym, veľkým pozemkom o výmere 5513m2. Na dome je potrebné spraviť rekonštrukciu ale dá sa veľmi pekne prerobiť. Dom je napojený na plyn, el. energiu, voda je vedená z vlastnej studni. Na dvore sa nachádza veľká hospodárska budova kde je možné chovať rôzne druhy zvierat. Kontakt na makléra: 0902 610909

Garáž na predaj.

Garáž na predaj.

Cena : 3 750 € (112 973,- SKK)

Garáž sa nachádza v miestnej časti Kolónia za bytovkou pod vodárňou, na rozdiel od ostatných garáží v radovej zástavbe ma vysporiadaný pozemok na Liste vlastníctva. Možnosť dohody aj na splátky.
Kontakt na makléra: 0902 610909

Úplne zrekonštruovaný 2-izb. byt v Tisovci.

Úplne zrekonštruovaný 2-izb. byt v Tisovci.

Cena : 15 800 € ( vrátane právneho servisu ) (475 991,- SKK)

Ponúkame Vám na predaj tento nádherný dvojizbový byt s balkónom po kompletnej rekonštrukcii aj so zariadením v tichej lokalite mesta Tisovec. V byte sú nové plastové okná, murované jadro, nová kúpeľňa s rohovou vaňou, nové wc, podlahy. Byt sa predáva kompletne zariadený (okrem elektroniky) t.j. Spálňa s novou posteľou, obývacia izba (nová sedačka a skriňová zostava), nová kuchynská linka so vstavanou rúrou a sporákom, stôl so stoličkami. Ku bytu patrí pivnica. Parkovanie je možné pri bytovke. Je tu kompletná občianska vybavenosť. Kontakt na makléra: 0902 610909

Platenie daní pri predaji nehnuteľností

PLATENIE DANE PRI PREDAJI NEHNUTEĽNOSTI (BYTU, DOMU, POZEMKU) Pri prevodoch nehnuteľností je treba mať (pri fyzických osobách nepodnikateľoch) na pamäti dva druhy daňových povinností. Prvú povinnosť vo vzťahu k štátu v podobe úhrady dane z príjmu z predaja nehnuteľnosti (pokiaľ nie je prevod od dane oslobodený), druhá povinnosť je vo vzťahu k obci (mestu) ako správcovi dane v podobe dane z nehnuteľností.

Ako je to s platením odvodov do zdravotnej poisťovne, ak predávate nehnuteľnosť?

Zákon o zdravotnom poistení ukladá povinnosť platiť poistné aj z tzv. ostatných príjmov, medzi ktoré patrí aj príjem z prevodu vlastníctva nehnuteľností.

Určenie ceny nehnuteľnosti

AKO vám v dnešnej dobe pomôcť a určiť CENU NEHNUTEĽNOSTÍ...? Správne určenie ceny nehnuteľnosti nie je jednoduchá záležitosť, má pritom výrazný vplyv na úspech pri predaji. Neexistuje žiadna tá super-správna metóda, ktorá by presne stanovila predajnú cenu. Štatistiky potvrdzujú, že ceny, za ktoré sa nehnuteľnosti napokon predajú, sú približne o 15 až 30 % v našom regióne nižšie ako ceny, za ktoré si občania súkromne osobne inzerujú.

Doplnkové realitné služby pre klientov/Sadzobník poplatkov RK

Naša Realitná kancelária ALWADO-REALITY okrem sprostredkovania kúpy/predaja nehnuteľností, poskytuje pre skvalitnenie servisu naším klientom aj *doplnkové realitné služby*.